Tävling
mars 2024
Namn | Datum | Plats/arrangör | |
---|---|---|---|
Natt-KM för Vallentuna-Össeby. OL, Waxholms OK och OK Österåker | 21 mar 2024 |
|
|
Nyköpingsnatten | 22 mar 2024 |
|
|
Sundbybergs IK, natt | 22 mar 2024 |
|
|
Nyköpingsorienteringen | 23 mar 2024 |
|
|
Måsenstafetten | 24 mar 2024 |
|
april 2024
Namn | Datum | Plats/arrangör | |
---|---|---|---|
Grymnatta | 5 apr 2024 |
|
|
Attunda OK, stafett | 6 apr 2024 |
|
|
Attunda OK, medeldistans | 7 apr 2024 |
|
|
SM, natt (Swedish League, #3) | 12 apr 2024 |
|
|
Lännamedeln | 13 apr 2024 |
|
|
Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2) | 13 - 14 apr 2024 |
|
|
Bromma-Vällingby SOK, lång | 14 apr 2024 |
|
|
Tiomilarepet | 17 apr 2024 |
|
|
Knivstasprinten | 18 apr 2024 |
|
|
Uppsala möte, natt | 19 apr 2024 |
|
|
Uppsala möte, medel | 20 apr 2024 |
|
|
Uppsala möte, lång | 21 apr 2024 |
|
|
Publiktävling VM-test, sprint | 26 apr 2024 |
|
|
Järla Orientering, långdistans | 27 apr 2024 |
|
|
Järla Orientering, medeldistans | 28 apr 2024 |
|
maj 2024
Namn | Datum | Plats/arrangör | |
---|---|---|---|
IFK Lidingös långdistans 1 maj | 1 maj 2024 |
|
|
Tiomila, Nynäshamn, individuella öppna klasser, fredag | 3 maj 2024 |
|
|
Tiomila, Nynäshamn, individuella öppna klasser, lördag | 4 maj 2024 |
|
|
Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3) | 4 - 5 maj 2024 |
|
|
Ungdomsserien, kretstävling #1 | 7 maj 2024 |
|
|
Roslagshelg, dag 1, lång | 11 maj 2024 |
|
|
Roslagshelg, dag 2, medel | 12 maj 2024 |
|
|
Stockholm City Cup, #1 | 15 maj 2024 |
|
|
Stockholm City Cup, #2 | 22 maj 2024 |
|
|
Ungdomsserien, kretstävling #2 | 23 maj 2024 |
|
|
Ulf Radlers minne | 25 maj 2024 |
|
|
Stockholm City Cup, #3 | 29 maj 2024 |
|
juni 2024
Namn | Datum | Plats/arrangör | |
---|---|---|---|
Slottssprintstafetten, Sigtuna | 1 jun 2024 |
|
|
Slottssprinten, Sigtuna | 1 jun 2024 |
|
|
Sommarlägerstafetten | 2 jun 2024 |
|
|
DM, sprint, Stockholm | 5 jun 2024 |
|
|
Lång-KM för Vallentuna-Össeby OL, Waxholms OK och OK Österåker | 11 jun 2024 |
|
|
SM, sprint (Swedish League, #6) | 28 - 29 jun 2024 |
|
|
3+3 i Sälen | 28 - 30 jun 2024 |
|
|
SM, sprintstafett (Stafettligan, #5) | 30 jun 2024 |
|
juli 2024
Namn | Datum | Plats/arrangör | |
---|---|---|---|
Trekvällars, #1, lång | 1 jul 2024 |
|
|
Trekvällars, #2, medel | 2 jul 2024 |
|
|
Trekvällars, #3, lång | 3 jul 2024 |
|
|
Skärgårdssprinten | 17 jul 2024 |
|
|
O-Ringen Smålandskusten, Bagheerastafetten | 21 jul 2024 |
|
|
O-Ringen Smålandskusten | 22 - 27 jul 2024 |
|
|
O-Ringen Smålandskusten, Elitsprinten | 24 jul 2024 |
|
augusti 2024
Namn | Datum | Plats/arrangör | |
---|---|---|---|
Ungdomens 10mila | 2 aug 2024 |
|
|
Ungdomens 10mila | 3 aug 2024 |
|
|
SM, ultralång (Swedish League, #7) | 10 aug 2024 |
|
|
SM, ultralång, publiktävling, medel | 10 aug 2024 |
|
|
Veteran-SM, ultralång distans | 11 aug 2024 |
|
|
Ungdomsserien, region N | 28 aug 2024 |
|
|
SM, lång (Swedish League, #8) | 31 aug - 1 sep 2024 |
|