Tävling

januari 2024

Namn Datum
Nyttårslöpet 2024 13 jan 2024
Stockholm by Night, #3 17 jan 2024
Nattråttan etapp 3 25 jan 2024

februari 2024

Namn Datum
Stockholm Indoor Cup 3 feb 2024
Stockholm Indoor Cup 4 feb 2024
Stockholm by Night, #4 14 feb 2024
Nattråttan, etapp 4 22 feb 2024

mars 2024

Namn Datum
Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinal 13 mar 2024
Natt-KM för Vallentuna-Össeby. OL, Waxholms OK och OK Österåker 21 mar 2024
Nyköpingsnatten 22 mar 2024
Sundbybergs IK, natt 22 mar 2024
Nyköpingsorienteringen 23 mar 2024
Måsenstafetten 24 mar 2024

april 2024

Namn Datum
Grymnatta 5 apr 2024
Attunda OK, stafett 6 apr 2024
Attunda OK, medeldistans 7 apr 2024
SM, natt (Swedish League, #3) 12 apr 2024
Lännamedeln 13 apr 2024
Stigtomtakavlen (Stafettligan, #2) 13 - 14 apr 2024
Bromma-Vällingby SOK, lång 14 apr 2024
Tiomilarepet 17 apr 2024
Knivstasprinten 18 apr 2024
Uppsala möte, natt 19 apr 2024
Uppsala möte, medel 20 apr 2024
Uppsala möte, lång 21 apr 2024
Publiktävling VM-test, sprint 26 apr 2024
Järla Orientering, långdistans 27 apr 2024
Järla Orientering, medeldistans 28 apr 2024

maj 2024

Namn Datum
IFK Lidingös långdistans 1 maj 1 maj 2024
Tiomila, Nynäshamn, individuella öppna klasser, fredag 3 maj 2024
Tiomila, Nynäshamn, individuella öppna klasser, lördag 4 maj 2024
Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3) 4 - 5 maj 2024
Ungdomsserien, kretstävling #1 7 maj 2024
Roslagshelg, dag 1, lång 11 maj 2024
Roslagshelg, dag 2, medel 12 maj 2024
Stockholm City Cup, #1 15 maj 2024
Stockholm City Cup, #2 22 maj 2024
Ungdomsserien #2, Norr 3 23 maj 2024
Ulf Radlers minne 25 maj 2024
Stockholm City Cup, #3 29 maj 2024

juni 2024

Namn Datum
StOF:s sommarläger, Äventyrsstafett 1 jun 2024
Sommarlägerstafetten 2 jun 2024
DM, sprint, Stockholm 5 jun 2024
Lång-KM för Vallentuna-Össeby OL, Waxholms OK och OK Österåker 11 jun 2024
SM, sprint (Swedish League, #6) 28 - 29 jun 2024
3+3 i Sälen 28 - 30 jun 2024
SM, sprintstafett (Stafettligan, #5) 30 jun 2024

juli 2024

Namn Datum
Trekvällars, #1, lång 1 jul 2024
Trekvällars, #2, medel 2 jul 2024
Trekvällars, #3, lång 3 jul 2024
Skärgårdssprinten 17 jul 2024
O-Ringen Smålandskusten, Bagheerastafetten 21 jul 2024
O-Ringen Smålandskusten 22 - 27 jul 2024
O-Ringen Smålandskusten, Elitsprinten 24 jul 2024
OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel 29 jul 2024
OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång 30 jul 2024
OK Hällens 3-dagars, dag 3, lång 31 jul 2024

augusti 2024

Namn Datum
Ungdomens 10mila 2 aug 2024
Ungdomens 10mila 3 aug 2024
SM, ultralång (Swedish League, #7) 10 aug 2024
SM, ultralång, publiktävling, medel 10 aug 2024
Veteran-SM, ultralång distans 11 aug 2024
IFK Tumba, långdistans 17 aug 2024
Mälarhöjdens IK, medeldistans 18 aug 2024
KM Medel för VÖOL; WOK och OKÖ 20 aug 2024
DM, lång, Stockholm 24 aug 2024
DM, medel, Stockholm 25 aug 2024
Sprint KM för WOK; OKÖ och VÖOL 27 aug 2024
Ungdomsserien, region N 28 aug 2024
Veteran-SM, sprint 30 aug 2024
AOK/VOK-dubbeln, medel 31 aug 2024
SM, lång (Swedish League, #8) 31 aug - 1 sep 2024
Veteran-SM, medel 31 aug 2024

september 2024

Namn Datum
AOK/VOK-dubbeln, förkortad lång 1 sep 2024
Veteran-SM, lång 1 sep 2024
SM, medel (Swedish League, #9) 6 - 7 sep 2024
Järfälla OK, långdistans 7 sep 2024
Järfälla OK, medeldistans 8 sep 2024
SM, stafett (Stafettligan, #6, final) 8 sep 2024
DM, natt, Stockholm 13 sep 2024
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasser 15 sep 2024
DM, stafett, Stockholm 15 sep 2024
Motionsorientering Tenö 18 sep 2024
Linnédubbeln, medel 21 sep 2024
Sundbydubbeln, lång 21 sep 2024
Linnédubbeln, lång 22 sep 2024
Sundbydubbeln, medel 22 sep 2024
Natti Natti 25 sep 2024
Ytterskärgårdsultran 28 sep 2024
Täby OK, medeldistans 29 sep 2024

oktober 2024

Namn Datum
Roslagsveteranerna, Attunda 3 okt 2024
OK Österåker, medeldistans 5 okt 2024
Österåkerskavlen 5 okt 2024
Ungdomsserien, final 6 okt 2024
25manna 12 okt 2024
25mannamedeln 13 okt 2024
Lugnetsprinten 18 okt 2024
Daladubbeln, stafett 19 okt 2024
Daladubbeln, patrull 20 okt 2024
Attunda ungdomsstafett 23 okt 2024
Haningenatten 25 okt 2024
Haningestafetten 27 okt 2024

november 2024

Namn Datum
Rodhenloppet 2 nov 2024
Höstlunken 3 nov 2024
Novembertävlingarna, medel 9 nov 2024
Falu Indoor 22 - 23 nov 2024